תרפיה במוסיקה – דן הלפרין

דן הלפרין- תמונה

ברוכים הבאים לאתר תרפיה במוסיקה.

כאן תוכלו לקבל מידע אודותי, מהות הטיפול במוסיקה, השיטות והאיפיונים השונים של התרפיה במוסיקה במפגש עם אוכלוסיות שונות וכן לקרוא על תחומי פעילות נוספים שלי-הרצאות,  סדנאות, וחוגים.

הנכם מוזמנים לקרוא, להגיב, להתייעץ ולהתעדכן.

 

 

 

להלן תאריכי הרצאות בחודש הקרוב שניתנות לצפייה בתאום מראש:

29.3.19- "הפסיכולוגיה של המוסיקה". 10:30, קאונטרי רעננה.

8.4.19- "מוסיקה, פסיכולוגיה ומה שביניהן". 20:30, גן יבנה.

11.4.19- "מוסיקה, מוח ורגש". 10:00, יד לבנים רעננה.

11.4.19- "ציוני דרך בזמר עברי- חלק ב". 18:00, מכון אבשלום, תל אביב.

15.4.19- "מוסיקה, פסיכולוגיה ומה שביניהן". 10:30, מגדלי הים התיכון, קרית אונו.

17.4.19- "העצב אין לו סוף". 8:30, מכללת גמלאים, הוד השרון.

 

ראיון בתוכנית "בריאות10" , בערוץ 10 אצל פרופסור רפי קרסו: הסבר על תרפיה במוסיקה ועקרונות הטיפול במוסיקה.

ראיון בתוכנית "איזה יופי" בערוץ 10 אצל נעמה קסרי: מהי תרפיה במוסיקה? למי הטיפול מתאים? במה מטפלים? איפה ואיך נעשה הטיפול? .

ראיון בתוכנית "בחצר של פופיק" ערוץ 23 חינוכית, בה אני מסביר כיצד ניתן להעזר בתרפיה במוסיקה ועקרונות הטיפול במוסיקה, בעבודה עם ילדים.

 

 

על אודות דן הלפרין

שמי דן הלפרין ואני מטפל בהבעה ויצירה באמצעות מוסיקה. מוסמך מטעם אוניברסיטת בר אילן (תרפיה במוסיקה M.A) ואוניברסיטת תל אביב (פסיכולוגיה ומוסיקה B.A). כמו כן אני בעל תעודת הוראה מטעם מכללת לווינסקי. רכשתי נסיון של שנים בלימוד וטיפול. עבדתי כמטפל במסגרת משרד החינוך (מרכז טיפולי ובתי ספר ברעננה), בביה"ח שניידר לרפואת ילדים,עמותת איל"ן ובקליניקה פרטית. במסגרת עבודתי רכשתי נסיון בעבודה עם ילדים ובני נוער מהחינוך הרגיל והמיוחד (לקויות למידה,ADD, ADHD, הפרעות תקשורת, PDD, אוטיזם, הפרעות התנהגות, פוסט טראומה, קשיים רגשיים וחברתיים, תסמונת דאון, שיתוק מוחין). וכן רכשתי ניסיון בהנחיית קבוצות טיפוליות והדרכת הורים. אני מאמין שבאמצעות שימוש בחוויות מוסיקליות (נגינה, שירה, אלתור, הלחנה והאזנה) ובקשר הבין-אישי המתפתח בין המטופל למטפל, ניתן לחולל שינויים הקשורים לאספקטים פיזיים, רגשיים, חברתיים ורוחניים. כך, מורחבת ההתבוננות בעולמו הפנימי של המטופל והוא נחשף לחוויות נפשיות עמוקות ומיוחדות. מטרת הטיפול במוסיקה היא לעזור למטופל באופן ממשי להגשים את עצמו ולממש את הפוטנציאל הגלום בו דרך התקשרות עם היצירתיות שבו. בנוסף, על ידי הבנה ושימוש מושכל ומדוייק במוסיקה ובאלמנטים מוסיקליים ניתן להביא להשפעות שונות ומגוונות על האדם, הקבוצה והחלל. בכוחה של מוסיקה לייצר אווירה, אקלים התומך בשינויים הרצויים- אם על ידי השפעותיה הפיזיולוגיות של המוסיקה על האדם, וכלה בהגדלת צריכה בחנויות וקניונים. הסתכלות מתוך פרספקטיבות שונות- מוסיקה ופסיכולוגיה- מאפשרת מימוש נכון יותר של הפוטנציאל הגלום באדם ובמוסיקה.
פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.